Cera wrażliwa – jak ją pielęgnować żeby nie cierpiała
5 zasad kojącego demakijażu cery wrażliwej
Codzienna pielęgnacja cery wrażliwej stanowi nie lada problem zwłaszcza w odniesieniu do pielęgnacji domowej. Odpowiedni dobór kosmetyków do cery, która praktycznie na wszystko reaguje zaczerwienieniem i pieczeniem oraz odpowiednie ich zastosowanie w domowym zaciszu to czasami prawdziwe wyzwanie! Dzisiejszym artykułem rozpoczynam całą serię pomocnych porad dotyczących odpowiedniego doboru kosmetyków, sposobów ich nakładania oraz diety i stylu życia tak aby Twoja cera NIE krzyczała: RATUNKU, POMOCY !Każdorazowe zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie twarzy to sygnał.
Sygnał, który wysyła nam skóra, domagając się większej troskliwości w codziennej pielęgnacji.Aby ułatwić Ci odpowiedni odczyt zaszyfrowanych sygnałów dotyczących odpowiedniej pielęgnacji, które Twoja cera wysyła Ci każdego dnia zachęcam Cię do lektury.Zaczynamy od początku czyli od demakijażu. Oto 5 czynności, które już podczas demakijażu pozwolą Ci skutecznie ukoić i wyciszyć cerę po całodniowym maratonie.
1. Do demakijażu oczu użyj płynu dwufazowego dzięki tamu szybko i skutecznie usuniesz tusz oraz cienie z powiek nie podrażniając skóry. Płyn dwufazowy oczyści Twoje oczy nawet z wodoodpornego makijażu już przy pierwszym kontakcie z kosmetykiem. Dzięki temu preparatowi nie będziesz musiała powtarzać oczyszczania okolic oczu co zminimalizuje podrażnienie skóry.
2. Wykonuj demakijaż tylko płynem micelarnym, lub hypoalergicznym mleczkiem przeznaczonym wyłącznie do tego typu cery. Używanie innych kosmetyków do demakijażu takich jak żel oczyszczający czy mydło powoduje wzmożone uczucie pieczenia i podrażnienia.
3. Nanieś na płatki kosmetyczne płyn micelarny, następnie delikatnymi ruchami bez nadmiernego pocierania przetrzyj skórę twarzy. Czynność tą powtarzaj aż do momentu, kiedy płatki będą całkowicie czyste.
4. Jeżeli używasz mleczka do demakijażu wówczas nanieś je palcami na twarz i delikatnie wykonuj ruchy okrężne samymi opuszkami palców, masuj twarz w kierunku 'ku górze'. Nie masuj skóry za długo żeby niepotrzebnie nie działać pobudzająco. Po krótkiej chwili zmyj twarz chłodną wodą. Najlepiej jeżeli do zmycia mleczka użyjesz przegotowanej wody ponieważ jest bardziej miękka przez co mniej drażniąca niż ta bezpośrednio z kranu. Tak oczyszczoną skórę delikatnie osusz najlepiej ręcznikiem papierowym bez pocierania jej. Wiem, że to wydaje się dość skomplikowane, ale tak naprawdę wcale nie jest aż tak źle. Sama mam cerę wrażliwą podobnie jak 80% kobiet, które mieszkają na śląsku i aby usunąć z niej makijaż pod koniec dnia wcale nie odprawiam godzinnych rytuałów. W łazience mam rolkę ręcznika papierowego i co wieczór potrzebuję tylko jednego listka do osuszenia swojej twarzy.
5. Nigdy nie zapominaj o kremie na noc! Noc jest zbawiennym czasem dla naszej skóry. W nocy nasza cera odpoczywa. Dzięki temu rozluźnia się i odpręża, przez co naniesiony na nią krem ma większe właściwości penetracyjne. Krem w nocy spokojnie lecz systematycznie wnika w skórę twarzy przekazując jej wszystkie dobroczynne składniki aktywne. Jeżeli użyjesz krem z kompleksem witamin C,E i K, wyciszająca alantoiną, lub z uspokajającą naczynia krwionośne rutyną masz gwarancję, że Twoja buzia tuż po przebudzeniu będzie ukojona, a po systematycznym stosowaniu nie znajdziesz już na niej czerwonych ognisk.
Mam nadzieję, że moje porady pomogą Ci zaspokoić potrzeby Twojej cery.
Jeżeli masz jakieś pytania, lub uwagi pisz śmiało!
Pozdrawiam,
Dorota Szubska.
Oczyszczanie wodorowe z infuzją tlenową
Zapraszamy na 1.5 godzinne szkolenie prowadzące przez Dorotę Szubska – Włodarczyk